Мінцифра презентувала інструкцію з порадами для батьків
Міністерство цифрової трансформації оприлюднило онлайн-посібник «COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів». У ньому розміщена інформація про найбільш актуальні проблеми віртуального життя дітей та способи їх вирішення.
«Під час карантину загрозуможестановити не лишевірус, а й цілкомбезпечне, на перший погляд, перебуваннявдома. Аджедіти і підліткинестачу реального спілкуваннякомпенсуютьтривалішимвикористаннямгаджетів. У той же час в їхньому онлайн-життіможутьвідбуватисянебезпечніподії. Тому фізичнаприсутністьдитинипоряд не повинна впливати на пильністьдорослихчленівродини. Мінцифрапропонує батькам глибшезануритись у питаннязахистудітей онлайн та навчитиїх правил безпечноговикористаннязастосунків, соцмереж, ігор і веб-сайтів», — розповідає заступник Міністрацифровоїтрансформації з питаньєвроінтеграціїВалеріяІонан.
«Важливоспілкуватись з власноюдитиною з довірою, толерантно підійти до обговорення тем, замовчуванняякихможематижорсткінаслідки, і водночаспідвищуватирівеньвласнихцифровихзнань і технічнихнавичок. В інструкціїсконцентрованоміжнароднийдосвід для батьків та опікунів. Ми розпочалипросвітницьку роботу і прагнеморозвивати культуру сімейноїбезпеки у віртуальномусвіті. Посібник – цеважливийпревентивнийінструмент, здатнийпопередитибагато онлайн ризиків для наших дітей і підлітків», — розповідаєініціаторпідготовкиінструкції для українськихчитачівГульсаннаМамедієва, Генеральний Директор Директорату Стратегічногопланування та Євроінтеграції.
Актуальністьпосібникапідтверджують і дані онлайн-опитування, проведеногонаприкінці 2019 року. Як зазначаєрадник з питаньзахищеності в ІнтернетіВіцепрем’єр-міністраМіністрацифровоїтрансформаціїАнастасія Дьякова: «Згідно з результатами опитування, не всі батьки та діти в УкраїнімаютьнеобхіднінавичкибезпечноговикористаннямережіІнтернет та знають, як реагувати та кудиповідомляти про загрози. Крім того, різніпоколінняпо-різномурозуміютьризикивіртуальногосвіту. Так, 67% дітейзазначили, щостикалися в Інтернеті з матеріалами, якіїхзасмутили. Тоді як лише 24% батьків повідомили, щоїхнідітистикались з проблемами в Інтернеті. 60% дітейладніпоскаржитися батькам на проблеми в Інтернеті, тоді як лише 15% батьківзнають, як допомогти!»
Подолатиневтішну статистику можливо, навчаючисвоїхдітейграмотиІнтернет-спілкування та формуючидовірливістосунки в родині. В онлайн-посібнику «COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів» пояснюється, як дізнатисябільше про використаннядитиноюІнтернету, не порушуючиїїособистийпростір. Посібникнавчитьрегулювати час дитини в онлайні, методівпротидії перегляду небезпечнихматеріалів, дезінформації, шахрайству, небезпечним контактам з метою сексуального насильства онлайн чи офлайн, а такожзахистуособистихданих та чималоіншого.
Регулярна ініціатива, небайдужість та обізнаністьбатьків з правилами спілкування в Інтернетізроблятьдитинуобачнішою в онлайні, допоможутьподолатипсихологічніперепони і бути відвертою з батьками в разіскладнихситуацій.
Онлайн-посібникперекладено та адаптованоМіністерствомцифровоїтрансформації за участі освітньогопроєкту #stop_sexтинг.
Матеріали розробленіУповноваженимАвстралії з питаньзахищеностілюдини в Інтернеті.
Онлайн-посібникдоступний за посиланням.